2022 Web Tasarım Trendleri

Tarafından gönderildi: Turan Arslanbaş Kategori: Web Tasarım Etiketler: , , , , , Yorumlar: 0

2022 Web Tasarım Trendleri

Mikro Animasyonlar:

İsmindende anlaşılacağı üzere küçük boyutlu animasyonlardır fakat isminin küçük olması gereksiz anlamına gelmiyor. Mikro animasyonlar ile sitenize giren ziyaretçilere etkileşimlerde yol gösterici olabilirsiniz. Ayriyetten sitenize gayet hoşa giden eğlendirici öğelerde ekleyebilme şansınız bulunmaktadır.

Organik Şekiller:

Biliyorsunuz ki 2021 yılında daha çok geometrik web sitelerinde geometrik şekiller kullanılıyordu. Fakat 2022 yılında çoğu site organik şekillerle tasarlanacak. Organik şekiller geometrik şekillere kıyasla daha yumuşak ve hoş kenarlara sahip şekilleri ifade etmektedir geometrik şekillere göre kenarlardan yoksun olan şekillerdir Genelde Doğa Bulutlar ve Hayvanlar Denizler Gibi doğadaki nesnelerden oluşur. Konu itibariyle kısaca akan şekillerdir.

Cesur Renkler (Bold Color)

Renklerin insanların davranışlarına etkisini yıllardır biliyoruz. Bu yıllardır sürmeye devam eden bir gerçek ve hala bazı pazarlamacılar ürünlerini/hizmetlerini satmak yada öne çıkarmak için renkleri kullanıyor Bu yüzden Cesur Renkler’in 2020 yılında çok yaygın olacağını düşünüyoruz. Parlak, Doygun Renkler göze güzel geldiği kanıtlanmış bir gerçek! bu nedenle web sitenizin ziyaretçi sayısını tasarımınızla arttırmanıza ve markanızın öne çıkmasına yardımcı olur. Bazı renklerin insanların duygusal durumlarını ve  ruh hallerini yansıtmak için renklerin dikkatle kullanılacağını düşünüyoruz.

Yükleme Hızı:

Aslında 2021 da popüler olan ve 2022 yılındada bunu sürdürecek olan bir faktördür Gomez.com ve Akamai Firmaları  Ziyaretçilerin %50 sinde fazlasının bir siteye girmeye çalıştıklarında en fazla 2 yada daha kısa bir sürede sitenin yüklenip açılmasını bekliyor Sitenin açılma hızı 3-4 saniyeyi geçerse ziyaretçileriniz bir daha gelmemek üzere sitenizden çıkış yapacaklardır.

Mobil Uyumlu Tasarımlar:

Geçtiğimiz yıllarda mobil aramaların masaüstü aramalarını büyük farklarla geçtiğini biliyoruz ve her geçen gün mobil aramaların sayısı daha artıyor, artmayada devam edecek bu sebepler Google web sitelerinde öncelik olarak hangi sürümü indexleyeceğini belirtti ve mobil siteler masaüstü sitelerden daha önce geldi.

Tek Sayfa Tasarımı (One Page)

2021 yılında minimal ve hızlı siteler iddialı trendler olmuştur. tek sayfa tasarımlı siteler ile ziyaretçilerin isteklerine açıklama getiren çok ilgi çekici ve kolay kullanımlı siteler oluşturulabilmektedir.

Büyük Punto ve Bold Fontlar

Büyük boy yazıların boyutları çok daha fazla büyüyerek bir diğer anlamda sadeliği öne çıkarmaya devam etmektedir. Hem okunabilirliği ile hemde şık durması sebebiyle 2021 yılında da trend olan bu faktörün 2022 yılında daha farklı tasarımlar ile trendlerde kalmaya devam edeceğini düşünüyoruz.

Size Yardımcı Olmak İçin Hazırız

Şimdi markanızı dijitalde nasıl
büyütebileceğimizi konuşalım