Google Reklamları

ARS Dijital Medya ve Pazarlama Ajansı, Google Partner Ajansıdır.

Google Reklamları veya bilinen adı ile Google Ads, Google’ın arama (search) sonuçlarında, iş  veya Youtube’da reklamlarınızı yayınlamanızı sağlayan dijital pazarlama aracıdır. Google reklamları, dijital pazarlama ekosisteminde en fazla bütçenin harcandığı mecradır. Google reklamları hizmeti 2000 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Google Ads’nin şu anda 4 milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır.

Dijital mecralarda reklam söz konusu olduğunda; Google reklamları, en fazla bütçenin harcandığı dijital pazarlama kanalıdır. Google’ının açıkladığı istatistiklere göre, Google’ın 2020’de dijital reklam geliri %24,21 artarak dünya genelinde 104,9 milyar dolara ulaşmıştır.

Google reklamları ile potansiyel müşterileriniz sunmuş olduğunuz ürün veya hizmetlere yönelik aramalar gerçekleştirdiğinde ürününüz Google’da gösterilebilmektedir. Google reklamları ile yeni müşterilere rahatlıkla ulaşabilir, satış ağlarınızı genişletebilirsiniz.

Google Reklamları İle İşinizi Büyütelim !
Doğru Reklam Yönetimiyle Karlı Büyüyün
Bizimle iletişime geçin !

Google reklamları; orta ve küçük ölçekli işletmeler de dahil olmak üzere çok geniş alanda hizmet vermektedir. Google reklamları ile reklam vermeye başladığınızda, belirlediğiniz potansiyel müşterilerinizin yapacağı arama sorgularını, ilgi alanlarını, ziyaret ettikleri web sitelerini ve ilgilendikleri ürünleri belirleyerek özel hedeflemeler gerçekleştirebilir, reklamlarınızı müşterilerinizin karşısına çıkarabilirsiniz.

 Google Adwords reklamları sayesinde sektördeki rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz. Reklamlar ile sektörünüz ile ilgilenen müşterilerinize ulaşabilir, reklamınızı oluştururken hedef kitlenize veya yeniden pazarlamaya göre hedefleme yaparak potansiyel kitlenize ulaşabilirsiniz.

Google reklamlarının bir diğer avantajı da işletmenizin hedef kitleniz tarafından kolaylıkla bulunmasını sağlamasıdır. Oluşturacağınız Google reklamları sayesinde Google’da arama yapan potansiyel müşterinizin işletmenizi bulup, keşfetmesini sağlayabilirsiniz. Yapılacak kaliteli reklam kampanyaları ile web sitenize yeni ziyaretçiler çekebilir ve internet satışlarınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca reklamlarınız ile mevcut müşterilerinizin markanıza olan sadakatinide arttırabilirsiniz.

Yayımlanan reklam performanslarının kolay ölçülebilir olmasıyla da e-ticaret alanında çokça tercih edilen bir reklam modeli olan Google reklamları ile elde edilen kazancın reklam maliyetlerine olan oranını görebilir düşük bütçelerle kaliteli reklamlar yayınlayabilirsiniz.

Google Reklam Kampanya Türleri

Arama Ağı Reklamları

Arama Ağı Reklamları Google’da arama yapan kullanıcılara, yayınladığınız reklamın anahtar kelimelerine dayalı olarak alakalı reklamlar gösterilmesine olanak sağlayan kampanya türüdür. Arama ağı reklamlarında Google Ads paneli üzerinden anahtar kelime grupları oluşturulur ve kelime gruplarına uygun reklam kampanyaları hazırlanmaktadır. Arama ağı reklamlarında anahtar kelime eşleşmelerine bağlı olarak reklamlar çıkar ve bu Eşleşme türleri, reklamın yayınlayacağı anahtar kelime sorgularını belirlemektedir. 

Google Arama Ağı Reklamları, Google arama sayfasında, Google alışveriş reklamları kısmında ve Google haritalarda yer almaktadır. Google Arama Ağı Reklamlarının en önemli özelliği yayımlanan reklamların sadece tıklama aldığı zaman harcama yapmasıdır. Ayrıca geçersiz ve spam tıklamalar Google tarafından tespit edilmekte ve bütçeniz buna göre tekrar düzenlenmektedir.

Arama Ağı Reklamları, sadece Google arama sonuç sayfasında çıkan sonuçlarla sınırlı değildir. Dinamik Arama Ağı ve alışveriş reklamları gibi farklı reklam modelleri ile de dilediğiniz kitleye etkin bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Görüntülü (GDN) Reklamlar

Görüntülü Reklam ağı modeli web sayfalarında reklam kampanyalarınızın görsel içeriklere dayalı olarak, yayınlanması sağlayan bir reklam modelidir. Görüntülü reklamlar dönüşüm oranının yüksek olması ve düşük maliyet sebebi ile günden güne popülerliğini arttırmakta olan bir reklam modelidir. Görüntülü reklam ağı modeli; yüksek performans odaklı sonuçlar hem de potansiyel müşteriler için marka bilincini uyandırmak için sıkça tercih edilmektedir.

En büyük görüntülü arama ağlarından biri olan Görüntülü Arama Ağı, Gmail de dahil olmak üzere görüntülü reklamlarınızı binlerce site ve mobil uygulama içerisinde göstermenize olanak tanır. Görüntülü Reklamcılığı kullanarak dünyadaki internet kullanıcılarının %85’ine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Görüntülü Reklam Ağı modeli ile milyonlarca web sitesinde ve Youtube’da hedef kitlenize uygun Banner veya görüntülü reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Google Reklamları İle İşinizi Büyütelim !
Doğru Reklam Yönetimiyle Karlı Büyüyün
Bizimle iletişime geçin !

YouTube Reklamları

Youtube reklamları, YouTube video izleme sayfalarında yayınlanan, kullanıcı tıkladığı zaman ilgili web sitesine yönlendiren görüntülü reklam modelidir. YouTube Reklamları; katı kurallara sahip Arama Ağı Reklamlarının aksine, markalara; kullanıcılara olan yaklaşımlarını seçme konusunda daha fazla özgürlük tanımaktadır.

Youtube reklam modeli geleneksel medya reklamları ile kıyaslandığında çok daha düşük maliyetlidir. Ayrıca Youtube reklamlarında sadece reklamınız izlendikçe maliyet harcanmaktadır. İzlenme başına ödeme sistemi ile çalışan Youtube reklamlarında kullanıcılar reklamı gördüğünde değil, belirli bir süreden fazla reklam izlendiğinde ödeme alınmaktadır. Böylelikle Youtube reklamlarında yayınladığınız reklam için günlük bütçe ayarlayarak limit belirleyebilir, bütçenizi kontrol altında tutabilirsiniz.

Youtube reklamları firmanızı, hizmet veya ürününüzün özelliklerini diğer reklam modellerine kıyasla daha detaylı şekilde aktarma imkânı sağlamaktadır.

En büyük görüntülü arama ağlarından biri olan Görüntülü Arama Ağı, Gmail de dahil olmak üzere görüntülü reklamlarınızı binlerce site ve mobil uygulama içerisinde göstermenize olanak tanır. Görüntülü Reklamcılığı kullanarak dünyadaki internet kullanıcılarının %85’ine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Görüntülü Reklam Ağı modeli ile milyonlarca web sitesinde ve Youtube’da hedef kitlenize uygun Banner veya görüntülü reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Remarketing Reklamları

Google Remarketing reklamları, Google reklam kampanyaları arasında en çok tercih edilen reklam modelleri arasında yer almaktadır. Yeniden Pazarlama olarak da bilinen bu reklam modeli, başta online pazarlama sektörü olmak üzere birçok farklı alandan işletme tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır. Özellikle e-ticaret alanında aktif olarak kullanılan bu reklam modeli, web sitelerinin hem ziyaret trafiğini hem de satışlarını artırmak amacıyla kullanılmaktadır.

Remarketing reklamları marka bilinirliği yaratmanızı ve kullanıcıyı istediğiniz işlem yapana kadar takip etmenizi sağlamaktadır. Remarketing reklamlarında ayrıca kullanıcılar ürün satın almadan sitenizden ayrılsa bile, yeniden pazarlama sayesinde, başka web siteleri ziyaret ettikleri esnada, kullanıcılara tekrar ulaşmanızı sağlamaktadır.

Google’ın 2020 yılında sunduğu verilere göre ilgili siteyi ilk kez ziyaret eden kullanıcıların satın alma eğilimleri %3 lük bir oranı oluşturduğu görülmektedir. Remarketing reklamları sayesinde kaybedilen %97’lik kesimi tekrar ilgili siteye yönlendirebilir, böylelikle satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Remarketing (Yeniden Pazarlama) reklamları, web siteniz veya uygulamanız ile daha önce ziyaret etmiş veya etkileşime geçmiş kullanıcılara tekrar ulaşmanın en etkili yöntemlerindendir.

Alışveriş Reklamları

Alışveriş Reklamları (Shopping Ads), reklam verenlerin web sitesinde bulunan ürünlerin Google’da arama yapan kullanıcılara gösterildiği bir reklam modelidir. Eğer arama yapan kullanıcı sitenizde yer alan bir ürünü arıyorsa reklamlarınız bu kişiye gösterilmektedir. Alışveriş reklamları, ürünlerinin daha geniş bir kitleye ulaşmasını isteyen e-ticaret siteleri için avantajlı bir reklam modelidir.

Google Alışveriş reklamları, online olarak ürün satan bütün e ticaret sitelerine büyük avantajlar sağlamaktadır. Öyle ki araştırmalarda, alışveriş trafiğinin %70’inden fazlasının Google Alışveriş reklamları ile elde edildiği görülmektedir.

Google alışveriş reklamları; görüntülü reklam ağı ve arama ağı reklamlarına kıyasla kullanıcıları doğru bilgilerle direkt olarak ilgili ürün sayfasına yönlendirmektedir. Sayfada çıkan ürünlerle karşılaştırma yapan potansiyel müşteriler kendileri için en doğru ürünü kısa sürede bulmaktadır. Merak ettiği ürün bilgisine hızlı bir şekilde ulaşan potansiyel müşteriler, alışverişini tamamlayacağı düşüncesiyle siteye giriş yapar ve bu sayede satış oranları artış göstermektedir.

Telefon Araması Reklamları

Telefon araması reklamları, potansiyel müşterileri işletmenizi aramaya teşvik etmeye odaklanan mobil cihazlara özel reklamlardır. Bu nedenle sadece arama yapabilen mobil cihazlarda görünürler. Telefon araması reklamlarını tıklayan kullanıcılar sitenize yönlendirilmezler. Bunun yerine, cihazlarındaki telefon uygulamasına yönlendirilir ve reklamlara eklediğiniz numarayı aramaya başlar.

Telefon araması reklamları, Rezervasyonlara, proje tekliflerinde veya diğer kayıt faaliyetleri ile uğraşan firmalar için etkili bir seçenektir. Telefon Araması reklamlar ayrıca Arama ağı reklamları kadar basit ve oluşturulması kolaydır. Ayrıca Bir tüketiciyi telefonla ikna etmek mesajlara kıyasla çok daha kolay olduğundan, kullanıcılarına daha hızlı bir dönüşüm sağlamaktadır.

ARS Dijital Medya ve Pazarlama Ajansı olarak Google reklamları ile işletmenizin sunduğu ürün veya hizmetlere hedef kitlenize en uygun şekilde sunarak daha fazla müşteriye ulaşmanızı sağlıyoruz.

Size Yardımcı Olmak İçin Hazırız

Şimdi markanızı dijitalde nasıl
büyütebileceğimizi konuşalım