Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital pazarlama danışmanlığı; internet üzerinden hizmet veren firmalar için potansiyel müşterileri ve sektörü takip ederek markayı bilinir hale getiren hizmettir. Dijital dünyada markaların tanınmasını sağlamak adına SEO, Google Analytics, banner reklamları gibi farklı alanlarda gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Firmanız için dijital pazarlama stratejileri geliştiriyor ve uyguluyoruz.

Günümüzde tüketiciler markalara dair aramaların %95’ten fazlasını arama motorları üzerinde gerçekleştirmektedir. Ayrıca bir ürün satın alacak kişilerin %60’tan fazlası internet üzerinde ürünü aramaktadır. Arama yapan kişiler içinde de %70’ten fazlası ürünü internet üzerinde almaktadır. Tüm bu veriler dijital pazarlama alanını en etkili pazarlama araçlarından biri haline getirmektedir.  Her geçen gün daha fazla marka dijital pazarlama alanına yönelmektedir.

Markanızı bizimle birlikte büyütmeye hazır mısınız?
Markanızı Kükretecek Reklamlar İçin
Bizimle iletişime geçin !

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Hizmetleri

Dijital pazarlama uzmanlarımız size ait markanın internet kullanıcıları tarafından hedef alınmasını sağlar. Online pazarlama çalışmalarıyla marka bilinirliğinizi arttırır, müşterilerin marka sadakatini oluşturur, satış oranlarınızı arttıracak kampanya ve projeleri oluşturarak yönetir. Kısacası internet üzerinden satış yapmanıza yarayacak tüm modern pazarlama yöntemlerini koordine eder.

Pazar Analizi

Sektörünüzü derinlemesine araştırarak sektörünüzdeki hedef kitleyi ve pazar durumunu belirliyoruz. Bir şirketin pazardaki payını ve bu alandaki gelişmeleri bilmeden dijital pazarlama stratejisi oluşturmak çok yanlıştır. Bu yüzden dijital pazarlama uzmanlarımız öncelikle pazar araştırması yapar.

Rakip Analizi

Dijital pazarlama alanında rakiplerinizin ne yaptığı da önemlidir. Dijital pazarlama uzmanlarımız sizler adına başarılı rakiplerinizi inceler. Rakiplerinizin başarıyı yakalamak için uyguladığı dijital pazarlama stratejilerini belirler. Bu stratejileri markanıza da uyarlayarak daha öne geçmeniz için gerekli planı oluşturur.

Reklam Mecralarının Belirlenmesi

Günümüzde dijital dünyada reklam yapabileceğiniz birçok alan vardır. Dijital pazarlama uzmanlarımızın yaptığı analizler sonucunda firmanızın sosyal medya, arama motorları ve daha birçok kanalda aktif olması sağlanır. Böylece firmanıza müşteri çekecek ve satışlarınızı arttıracak reklam mecraları belirlenir. Dijital dünya, geleneksel reklam yöntemlerine göre uygun fiyatlı olmasının yanında çok daha etkilidir. Doğru alanlarda reklam verdiğinizde çok geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Böylece ürün satışlarınızı çok rahat bir şekilde arttırabilirsiniz.

Web Sitesi Yönetimi

E ticaret sitesi yönetimi doğru şekilde yapıldığında gelirlerinizi arttırmanız çok kolaydır. Dijital pazarlama uzmanınız sizlere web sitenizin yönetimi konusunda danışmanlık yapar. Web sitenizin SEO çalışmalarıyla desteklenmesi ve kullanıcılara sorunsuz bir alışveriş deneyimi yaşatılması konusunda gerekli önlemleri alır. Web sitesi üzerinden alışveriş yapan kişilerin davranışlarını inceleyerek web sitenizdeki içerikleri ve satın alma işlemini bu analizlere göre düzenler. Web sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkarırsanız ve pratik bir tasarım oluşturursanız tercih edilme olasılığınız artar. Ayrıca web sitenize kullanıcılarla etkileşim yaşayabileceğiniz bazı aksiyonlar da eklemeniz gerekmektedir.

Bütçe Yönetimi

Dijital pazarlama, geleneksel pazarlama ve reklam maliyetlerine göre çok daha düşük maliyetli olabilir. Uzmanınız sizler için hedeflerinize göre bir bütçe planlaması yapar. Yaptığı bütçe planlaması doğrultusunda oluşturduğunuz bütçeyi de en iyi şekilde kullanır. Verilen bütçe ile satışlarınızı arttırma konusunda sizler için gerekli çalışmaları yürütür.

Ekip Yönetimi

Dijital pazarlama, geleneksel pazarlama ve reklam maliyetlerine göre çok daha düşük maliyetli olabilir. Uzmanınız sizler için hedeflerinize göre bir bütçe planlaması yapar. Yaptığı bütçe planlaması doğrultusunda oluşturduğunuz bütçeyi de en iyi şekilde kullanır. Verilen bütçe ile satışlarınızı arttırma konusunda sizler için gerekli çalışmaları yürütür.

Raporlama

Dijital pazarlama hamlelerinin en güzel yanı her çalışmanın sonuçlarının kısa süre içinde somut olarak izlenebilmesidir. Dijital pazarlama uzmanınız sizin adınıza bu süreci izleyerek firmanızda olan değişimleri sizlere rapor eder. Raporlama süreci haftalık, aylık ve proje bazlı olarak yapılır. Ayrıca belli dönemlerde de değerlendirme toplantıları gerçekleştirilir.

Denetim

Uygulanan dijital pazarlama stratejilerinin ve reklamların dönüşlerini analiz eder. Çeşitli analiz araçları hangi alandan kaç müşteri geldiğini, gelen müşterilerden kaçının satın alma işlemi yaptığını, satış rakamlarının ne kadar arttığını ayrıntılı olarak farklı metrikler üzerinden görmenizi sağlar. Her firmanın proje başında hedeflediği bir satış rakamı vardır. Zaten bütçe belirleme ve reklamları oluşturma işlemi uzmanlar tarafından bu hedeflere göre yapılır. Dijital pazarlama uzmanınız bu rakamlara ulaşılıp ulaşılmadığını belirler.

Size Yardımcı Olmak İçin Hazırız

Şimdi markanızı dijitalde nasıl
büyütebileceğimizi konuşalım