Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama; en sade tabiriyle elektronik cihaz ya da internet üzerinden yapılan tüm pazarlama işlemleridir.  İşletmeler potansiyel müşterilerini müşterileri yapabilmek için ödemeli reklam, sosyal medya, mail marketing, arama motoru gibi birçok kanalı kullanırlar. Dijital pazarlama alanı ülkemizde daha çok genç olan bir pazarlama alanıdır. Bu yüzden dijital pazarlama faaliyetleri yürüten firmalar rakiplerinin kolayca önüne geçebilirler.

Dijital pazarlamanın en önemli avantajlarından biri tüm reklam faaliyetlerinin ücretsiz olarak yürütülebilmesidir. Bazı çalışmalar ücretli olsa da çok düşük maliyetlerle beklediğinizden çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Günümüzde firmalar hızlı bir şekilde dijital pazarlama planı oluşturarak geleneksel pazarlama yöntemlerini bir yana bırakmaktadır.

Dünyada aktif internet kullanıcısı 3.8 milyarın üzerindedir. Bu rakam nüfusun yarısından fazlasıdır. Ayrıca dünyada 3 milyarın üzerinde sosyal medya kullanıcısı bulunmaktadır. Ayrıca mobil kullanım da 5 milyarın üzerindedir.  Dijital pazarlama faaliyetleri markaların gelirlerini arttırmasında büyük pay sahibidir.

Tüm bu rakamlardan yola çıkarak  ajansımızın dijital pazarlama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Markanızı bizimle birlikte büyütmeye hazır mısınız?
Markanızı Kükretecek Fikirler İçin
Bizimle iletişime geçin !

Dijital Pazarlama Faaliyet Alanlarımız Nelerdir?

Dijital pazarlama alanında faaliyet göstermek isteyen kişiler ve işletmeler çok sayıda kanal üzerinden çalışmalarını yürütebilirler. Etkili dijital pazarlama kanalları;

Sosyal Medya

Dijital pazarlamada en etkili kanallardan biridir. Markalar çeşitli sosyal medya uygulamaları üzerinde hesap açarak içerik paylaşımları ve reklam kampanyalarıyla satışlarını arttırabilir.

SEO

Arama motorlarının yapısını çözerek buna göre hareket ettiğinizde arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) en üst sıralara çıkabilirsiniz. Arama motorları en çok satış yapacağınız kanal olabilir.

SEM

Arama motoru reklamcılığı ya da pazarlamacılığı olarak ifade edilebilir. Google ve Youtube reklamları ile doğrudan hedef kitlenize ulaşarak onları satın almaya yönlendirebilirsiniz. Bu işlem web sitenizin görünürlüğünü arttırmada etkilidir.

Affiliate Marketing

Çeşitli kişilerle satış ortaklığı yaparak onların gerçekleştirdiği satışlar üzerinden kendilerine kar payı verebilirsiniz.

Mail Pazarlama

Sizden bir kere alışveriş yapan müşterileri tutmaya devam edebilmek için mail pazarlama yöntemlerini kullanabilirsiniz. Onlara özel kampanyalar iletmeyi unutmayın.

Mobil Pazarlama

Mobil dünyada kullanıcı sayısı çok fazladır. Mobil kullanıcılara ulaşabileceğiniz kısa mesaj veya mobil uygulama bildirimi gibi pazarlama çalışmalarıdır.

Influencer Marketing

Facebook, Instagram, Twitter, Periscope gibi birçok sosyal medya uygulamasında yüksek takipçisi olan sosyal medya fenomenleri üzerinden online satış yapabilirsiniz. Influencerlar hedef kitlenizi doğrudan yönlendirir.

Yeniden Pazarlama

Web sitenize gelen kişilerin farklı sitelerde reklamlarınızı görmesidir. Bu sayede her yerde hedef müşterilerinizi karşısına çıkarak güçlü bir marka imajı çizebilirsiniz.

İçerik Pazarlama

Kullanıcıların ilgisini toplayacak, kullanıcılara değer katacak metin, video ve görsel alanlarda oluşturulan içeriklerin sunulmasıdır. Reklam algısı olmadan profesyonelce oluşturulduğu için reklam algısı oluşturmaz. Etkili bir dijital pazarlama yöntemidir.

Profesyonel Dijital Pazarlama Stratejisi

Dijital pazarlama kanalı seçimi için profesyonel bir yaklaşım sergilemeniz gerekir. Bunun için bir dijital pazarlama uzmanına başvurmalısınız. Dijital pazarlama uzmanı hedef kitlenizi analiz ederek işe başlar. Sonrasında rakiplerinizi ve sektörünüzü inceler. Her çalışma kendi içinde özel olarak değerlendirilmelidir.

Hedef kitlenizin yaş, cinsiyet, ekonomik durum gibi farklı parametrelerle demografik yapısını belirledikten sonra ürün ve hizmetinize yönelik bir dijital pazarlama kanalı seçebilirsiniz. Tek dijital pazarlama kanalıyla sınırlı kalmayın. Ayrıca hedeflerinizi de önceden belirleyin. En doğru dijital pazarlama kanalı; sizi hedeflerinize ulaştıran, müşteri kitlenizi satın almaya yönlendiren kanaldır.

Size Yardımcı Olmak İçin Hazırız

Şimdi markanızı dijitalde nasıl
büyütebileceğimizi konuşalım