Dijital Pazarlama

Sosyal Medya Reklamları

Gün geçtikçe insanların internet alışkanlıkları değişmektedir.  Sosyal medya çığ gibi büyüyerek ilerleyen bir mecra olarak karşımıza çıkmaktadır. Öyle ki Facebook, Twitter, Linkedin, Instagram ve diğer sosyal medya uygulamaları her geçen gün gelişmektedir. İnsanlar yeni bir kişisel ağa üye olarak sanal bir dünyaya adım atmaktadır.

Reklam sektörü de artık sosyal medyaya kaymış durumda.  Büyük markalar sosyal medya reklamları sayesinde hedef kitlesine kolayca ulaşabiliyor. Sosyal medya hesapları üzerinden hedef kitlenize hitap edecek reklamlar hazırlayarak kolayca ilgiyi çekebilir ve marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi uygun sosyal medya mecralarında tanıtarak satış rakamlarınızı büyük oranda arttırabilirsiniz.

Markanızı bizimle birlikte büyütmeye hazır mısınız?
Markanızı Kükretecek Reklamlar İçin
Bizimle iletişime geçin !

sosyal medya yönetimi ve reklamları

Nasıl Çalışıyoruz ?

Sosyal medya reklamları konusunda uzman danışmanlarımız markanız için en etkili reklamı en uygun maliyetlerle hazırlamaktadır. Sosyal medya hesaplarınızdan yapacağımız kampanyalarda yaptığımız çalışmalar markanıza değer katacak uygulamalardır;

Bir kampanya oluştururken öncelikle amaç belirlenmelidir. Bu yüzden reklam kampanyası öncesinde sizlerle bir araya gelerek doğru ve ulaşılabilir hedeflerinizi belirliyoruz. Bir reklam ile markanızı tanıtabilir, bilinirliğinizi arttırabilir, satış talebi arttırabilir ya da insanlar üzerinde olumlu etki yaratarak imajınızı güçlendirebilirsiniz. Bizler hedeflerinize en uygun reklam çalışmasını düzenliyoruz.

Sosyal medya reklamlarında öncelikle markanız, ürününüz ve hizmetiniz için hedef kitle belirlenmelidir. Bu yüzden sizlerden aldığımız direktiflerle hedef kitlenizi belirliyoruz ve hedef kitlenizi çok yönlü olarak analiz ediyoruz. Sosyal medyada ulaşmak istediğiniz yaş aralığı, cinsiyet, meslek, eğitim durumu, sosyo-ekonomik durum gibi detayları dikkate alarak demografik süreçleri oluşturuyoruz. Sonrasında reklamlarımızı hizmet alacağınız sosyal medya uygulamasına göre oluşturuyoruz. Hedef kitlenize vermek istedikleriniz ve onları harekete geçirecek temel dürtüleri reklamlarınızda kullanıyoruz.  Böylece hedeflerinize etkili şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz.

Sosyal medya reklamları vermeden önce markanızın verdiği ürün ve hizmetlerin iyi şekilde tanımlanması gerekir. İnsanlara yaptığınız işi en doğru ve etkili şekilde anlatamazsanız reklamların bir getirisi olmaz. Bu yüzden reklamda kısa ve etkili bir tanım yaparak verdiğiniz işi en iyi şekilde sözcüklere döküyoruz.

Bir kitabın kapağını aldığımızda adını beğenmezsek açma ihtimalimiz çok düşüktür. Sosyal medya reklamlarında da aynı durum söz konusudur. Dikkat çekici bir başlık olduğunda o içeriğin izlenme ve tıklanma oranı daha fazladır. Reklamda şüphe uyandırmayacak ve insanları harekete geçirecek vurucu başlıklar belirliyoruz. Başlık kampanyanızın kısa bir özeti oluyor.  İzleyiciler başlıktan yola çıkarak reklamınıza tıkladığında aradığını bulamazsa markanız için olumsuz bir hava ortaya çıkar.

İnsanların sosyal medyada uzun bir vakit geçirdiği bir gerçek. Ancak sosyal medya ölçülebilir bir olgu olduğu için hedef kitlenizin daha çok hangi saat aralığında sosyal medya hesaplarında vakit geçirdiğini belirleyebilirsiniz. Bu sayede reklamlarınız daha etkili olur ve daha çok kişiye ulaşır. Gerekli analizleri yaparak reklamlarınızı doğru tarih ve saatte paylaşıyoruz. Doğru an reklamlarınızdan beklediğinizin üzerinde bir dönüş almanızı sağlar.

İnsanların sosyal medyada uzun bir vakit geçirdiği bir gerçek. Ancak sosyal medya ölçülebilir bir olgu olduğu için hedef kitlenizin daha çok hangi saat aralığında sosyal medya hesaplarında vakit geçirdiğini belirleyebilirsiniz. Bu sayede reklamlarınız daha etkili olur ve daha çok kişiye ulaşır. Gerekli analizleri yaparak reklamlarınızı doğru tarih ve saatte paylaşıyoruz. Doğru an reklamlarınızdan beklediğinizin üzerinde bir dönüş almanızı sağlar.

Oluşturduğunuz reklamların sonuçlarının takip edilebilmesi sosyal medya reklamlarının en güzel yanıdır. Bu yüzden reklamlarınızdan sonra gelen tepki ve yorumları değerlendiriyoruz. İnsanların verdiği iyi ve kötü tepkileri analiz ederek ortaya çıkacak kriz durumuna karşı gerekli önlemleri önceden alıyoruz. Ayrıca gelen tepkilere anında cevap vererek kullanıcılarınızla etkileşime girerek markanıza değer katmanızı sağlıyoruz.  Ayrıca reklam içeriklerinin hedef kitlenize uygun olup olmadığını ölçerek sizlere somut verilerle analizleri yaparak etkili olup olmadığını sunuyoruz. Analiz değerlerimizi sonraki reklam çalışmaları için veri olarak kayıtlı tutuyoruz.

Bir reklamın özgünlük derecesi etkisini belirleyen etmenlerden biridir. Hiçbir tüketici daha önce gördüğü bir reklama yeniden ilgi göstermez ve aklında o işi ilk yapan firma kalır. Bu yüzden sizler adına özgün ve etkili kampanyalar oluşturuyoruz. Bununla birlikte rakiplerinizi analiz ederek tüketici beklentilerini belirliyoruz. Bununla birlikte daha etkili ve farklı reklamlar oluşturmanızı sağlıyoruz.

ARS Dijital Medya ve Pazarlama Ajansı olarak Sosyal medya reklamları ile işletmenizin sunduğu ürün veya hizmetlere hedef kitlenize en uygun şekilde sunarak daha fazla müşteriye ulaşmanızı sağlıyoruz.

Sosyal Medya Reklamları İçin Neden Biz?

Sosyal medya reklamcılığının en önemli özelliklerinden biri klasik reklam ve pazarlama yöntemlerine göre çok daha düşük maliyete sahip olması ve etkisinin çok yüksek olmasıdır. Büyük ya da küçük çaplı markaların tamamı artık sosyal medya üzerinden kullanıcılarınızla yakın temas kuruyor ve hedef kitlesine doğru zamanda doğru şekilde ulaşıyor.

Ayrıca dijital ortamda dönüşleri rapor olarak da inceleyebiliyor ve markanıza reklamların katkısını görebiliyorsunuz. Sosyal medya reklamlarınız profesyonel bir şekilde hazırlanmalıdır.

 Markanızın değerini arttırmak için sosyal medyadaki tanıtım çalışmalarınızda sizlere rehberlik ediyoruz. Bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Size Yardımcı Olmak İçin Hazırız

Şimdi markanızı dijitalde nasıl
büyütebileceğimizi konuşalım