SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu )

Tarafından gönderildi: Turan Arslanbaş Kategori: Dijital Pazarlama Etiketler: , , , Yorumlar: 0

SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu )

Arama Motoru Optimizasyonu veya popüler adı ile SEO, web sitenizin tüm arama motorlarında (Google, Yandex, Bing) organik olarak daha çok görünürlük ve trafik sağlamak için gerçekleştirilen çalışmalar bütünüdür. SEO sayesinde herhangi ücret ödemeden sitenizin trafiği artırabilir, çok daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonunda amaç, çalışma yapılan web sitesini hedeflenen arama motorunda kelime ve sorgu bazında en üst sıraya çıkarmaktır. Kaliteli bir içerik ve etkili bir SEO çalışması ile üst sıralara çıkarabilir, sitenize kaliteli trafik çekebilirsiniz.

SEO çalışmaları yalnızca belirlenen anahtar kelime gruplarında sıralama yükseltmenin ötesinde gerçekleştirilen çalışmalardır. Arama Motoru Optimizasyonunun amacı kullanıcıları yaptıkları sorgulara göre en doğru bilgiye veya hizmete ulaştırabilmektedir.

Arama Motoru Optimizasyonu; web siteleri, e-ticaret ve blog siteleri için en etkili trafik çekme yöntemlerinden biridir. Firmalar, Dijital pazarlarda kendilerini ön plana çıkarmak için Arama Motoru Optimizasyonu yöntemini kullanmaktadır. SEO çalışmaları ile firmalar ekstra hiçbir ücret ödemeden organik trafik kazanabilmekte ve marka bilinirliğini arttırabilmektedir.

Etkili bir SEO çalışması, yüksek kaliteli trafiği (ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satın alma olasılığı yüksek kullanıcıları) sitenize getirmekle kalmayıp ürününüz veya markanız hakkında araştırma yapan kullanıcılar bilgilendirici içeriklere ulaşmaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları sırasında pek çok farklı araç kullanılmaktadır. Bu araçlar ile yapılan SEO çalışmaları sadece müşteri portföyünüzün genişlemesini sağlamaz, aynı zamanda müşterilerinizin istek ve davranışlarını anlamanızı sağlamaktadır.

Arama Motorlarında sonuçları belirleyen en önemli faktörler arasında Alaka, Rekabet Düzeyi ve Aranma Sıklığıdır. Bu faktörleri dikkate alarak sitenizi optimize etmek sitenizi arama motorları düzeyinde birkaç adım öteye taşıyacaklardır. Ayrıca Kaliteli içerik üretmek ve web sitenizi site içi anahtar kelime çalışmaları ile kullanıcılara göre optimize etmek web sitenize gelecek olan trafik düzeyini arttıracaktır.

SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu ) Yararları

 

Kaliteli bir şekilde gerçekleştirilen optimizasyon Çalışmaları sayesinde sitenize gelen trafiği arttırabilir hedef kitlenize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Site içi ve Site Dışı Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları etkili gerçekleştirildiğinde organik olarak web sitelerine kaliteli trafik çekmeyi sağlayacağı yüksek organik trafik sayesinde Google Ads bütçenizi azaltabilirsiniz.

Web sitenizde yapacağınız etkili Optimizasyon Çalışmaları sayesinde rakiplerinizin güçlü olmadığı arama terimlerinde ön plana çıkacak, bu sayede hedef kitlenize rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.  Başarılı bir optimizasyon Çalışması ve müşterilerinizin aramalarına yanıt verebilecek kaliteli içerikler ile mevcut hedef kitlenizi koruyarak yeni hedef kitlelere ulaşacak, pazar payı ve geri dönüşümlerinizi arttıracaktır.

Ayrıca Mobilden gerçekleştireceğiniz etkili bir Arama Motoru Optimizasyonu Çalışmaları sayesinde, kullanıcıların mobilden gerçekleştirdiği aramalarda üst sıralarda çıkmaya başlarsınız. Google paylaştığı istatistiklerde mobil aramaların son yıllarda sıkça arttığını dile getiriyor. Bu nedenle mobilde de yapacağınız optimizasyon Çalışmaları ile üst sıralarda yer almaya başlayabilirsiniz.

Size Yardımcı Olmak İçin Hazırız

Şimdi markanızı dijitalde nasıl
büyütebileceğimizi konuşalım