Google Reklamları

Tarafından gönderildi: Turan Arslanbaş Kategori: Dijital Pazarlama Etiketler: , , Yorumlar: 0

Google ADS Reklamları

Google Reklamları veya bilinen adı ile Google Ads, Google’ın arama (search) sonuçlarında, iş  veya Youtube’da reklamlarınızı yayınlamanızı sağlayan dijital pazarlama aracıdır. Google reklamları, dijital pazarlama ekosisteminde en fazla bütçenin harcandığı mecradır. Google reklamları hizmeti 2000 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Google Ads’nin şu anda 4 milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır.

Dijital mecralarda reklam söz konusu olduğunda; Google reklamları, en fazla bütçenin harcandığı dijital pazarlama kanalıdır. Google’ının açıkladığı istatistiklere göre, Google’ın 2020’de dijital reklam geliri %24,21 artarak dünya genelinde 104,9 milyar dolara ulaşmıştır.

Google reklamları ile potansiyel müşterileriniz sunmuş olduğunuz ürün veya hizmetlere yönelik aramalar gerçekleştirdiğinde ürününüz Google’da gösterilebilmektedir. Google reklamları ile yeni müşterilere rahatlıkla ulaşabilir, satış ağlarınızı genişletebilirsiniz.

Google reklamları; orta ve küçük ölçekli işletmeler de dahil olmak üzere çok geniş alanda hizmet vermektedir. Google reklamları ile reklam vermeye başladığınızda, belirlediğiniz potansiyel müşterilerinizin yapacağı arama sorgularını, ilgi alanlarını, ziyaret ettikleri web sitelerini ve ilgilendikleri ürünleri belirleyerek özel hedeflemeler gerçekleştirebilir, reklamlarınızı müşterilerinizin karşısına çıkarabilirsiniz.

Google Adwords reklamları sayesinde sektördeki rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz. Reklamlar ile sektörünüz ile ilgilenen müşterilerinize ulaşabilir, reklamınızı oluştururken hedef kitlenize veya yeniden pazarlamaya göre hedefleme yaparak potansiyel kitlenize ulaşabilirsiniz.

Google reklamlarının bir diğer avantajı da işletmenizin hedef kitleniz tarafından kolaylıkla bulunmasını sağlamasıdır. Oluşturacağınız Google reklamları sayesinde Google’da arama yapan potansiyel müşterinizin işletmenizi bulup, keşfetmesini sağlayabilirsiniz. Yapılacak kaliteli reklam kampanyaları ile web sitenize yeni ziyaretçiler çekebilir ve internet satışlarınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca reklamlarınız ile mevcut müşterilerinizin markanıza olan sadakatinide arttırabilirsiniz.

Yayımlanan reklam performanslarının kolay ölçülebilir olmasıyla da e-ticaret alanında çokça tercih edilen bir reklam modeli olan Google reklamları ile elde edilen kazancın reklam maliyetlerine olan oranını görebilir düşük bütçelerle kaliteli reklamlar yayınlayabilirsiniz.

Size Yardımcı Olmak İçin Hazırız

Şimdi markanızı dijitalde nasıl
büyütebileceğimizi konuşalım