Kreatif Reklam Ajansı

Tarafından gönderildi: Turan Arslanbaş Kategori: Dijital Pazarlama Etiketler: , , , Yorumlar: 0

Kreatif Reklam Ajansı

Müşterilerin veya şirketlerin reklam işleri ile ilgilenen ve yöneten ajanslar reklam ajansıdır. Dijital pazarlama, grafik tasarım, marka iletişimi, web tasarım ve sosyal medya yönetimi hizmeti veren ajanslara “creative reklam ajansı” denmektedir. İngilizce’deki “Creative” kelimesinin Türkçe çevirisi ise yaratıcıdır. Creative reklam ajansları, 360 derece hizmet vermektedir. 360 derece ajanslar, ajansların verdiği hizmetlerin birçoğunu vermektedir. Ağırlıklı olarak web ve SEO işleri ile ilgilenmekte oldukları tahmin edilmektedir. Bu tür ajanslar, genelde bir ajansın verebildiği tüm hizmetleri elinde barındırmaktadır.

Kreatif Reklam Ajanslarının Verdiği Faydalar

Creative reklam ajanslarının şirketlere verdiği birçok fayda vardır. İlk olarak, markaya başarılı olabilecekleri bir strateji oluşturmaktadırlar.

İkincisi, kurumsal kimlik konusunda başarılı olmaktadırlar. Tasarım dahil birçok konuda gayet iyi olduklarından insanların hiç düşünemeyeceği ve herkesin konuşabileceği markalar yapabilirler.

Üçüncüsü, aktif bir şekilde şirketin içinde olduğu sektörü araştırıp onlar için yeni yapılabilecek fikirler üretmektedirler.

Dördüncüsü, şirketin sattığı ürünleri ve verdikleri hizmetleri geliştirme konusunda yardım etmektedirler.

Beşincisi, reklam yönetimi için hem taktiksel, hem de yaratıcı bir şekilde düşünmektedirler.

Altıncısı, creative reklam ajansları; tasarım konusunda başarılı olduklarından reklam, sosyal medya ve kampanya tasarımlarını iyi yapmaktadırlar. Creative reklam ajansları, hiç insanların aklına gelemeyeceği reklam işlerini ya da bir kampanyalarını yönetebilmektedirler.

Yedincisi, markanın bilinirliğini ve ürün/hizmet en kısa sürede yükseltilmesi amaçlanmaktadır.

Sekizinci, markanın elindeki bütçeyi en yararlı şekilde kullanmalarını hedeflemektedir. Burada 360 derece pazarlama stratejisi devreye girmektedir. Bu sayede, düşük bütçeli reklam yaparak daha yüksek trafik elde edilmektedir.

Dokuzuncu ve son hizmet ise marka yönetimi danışmanlığı vermeleridir. Çoğu kreatif ajans, verdikleri hizmetlerin yanında bir de markalara danışmanlık hizmeti vermektedir.

Size Yardımcı Olmak İçin Hazırız

Şimdi markanızı dijitalde nasıl
büyütebileceğimizi konuşalım