Sosyal Medya Reklamları

sosyal medya yönetimi ve reklamları
Tarafından gönderildi: Turan Arslanbaş Kategori: Dijital Pazarlama, Sosyal Medya Etiketler: , , , , Yorumlar: 0

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya reklamcılığı, sosyal medya siteleri veya uygulamaları üzerinden gerçekleştirilen reklam ve dijital pazarlama modelidir. Günümüzde sosyal medya platformlarını kullanan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Firmalar da bundan dolayı sosyal medyadaki etkisini markalarını büyük kitlelere duyurmayı hedeflemektedir. Kurumsal firmalardan Kobilere kadar birçok farklı işletme potansiyel müşteri kitlesine ulaşmak için sosyal medya reklamlarını tercih etmektedir.

Sosyal medya reklamları firmalar harcamalarını efektif şekilde kullanma ve arzu ettiğiniz etkileşimi almanızı sağlanmaktadır. Göndereceğiniz mesajlar ile hedef kitlenizden saniyeler içinde geri dönüş alabilirsiniz. Eski medya araçlarından çok daha etkili olan sosyal medya, sizi potansiyel müşteri kitlenize hızlı bir şekilde ulaştırmaktadır.

Sosyal medya reklamlarından yararlanarak markanızın tanınırlığını kolay ve kısa bir sürede arttırabileceğiniz gibi aynı zamanda doğru içerik paylaşımı ile firmanızın hedef kitle halkasını her geçen dakika daha fazla genişletebilirsiniz.

Neden Sosyal Medya Reklamları ?

Sosyal medya reklamcılığı, hızlı bir şekilde çok fazla kişiye ulaşmayı hedefleyen bir reklam modelidir.  Sosyal medya reklamları birçok farklı kanalı bünyesinde yayımlanabilmektedir. Bu kanallar arasında Youtube, Instagram, Facebook gibi birçok farklı sosyal paylaşım platformu bulunmaktadır. Facebook, Youtube ve Instagram reklamları, dijital reklam harcamalarının %34 ünü oluşturmaktadır. Linkedin ve Youtube mecralarını da bu harcamalara eklediğinizde, müşterilerinizin sürekli vakit geçirdikleri yerlerden ulaşmak için çok büyük bir fırsat oluşmaktadır. Seçilen sosyal medya ağları kullanılarak doğru şekilde uygulanan bu kampanyalar, hedef kitleye doğrudan ulaşabilme ve ufak reklam bütçeleri ile büyük işler başarılabilmesi gibi avantajlar sağlamaktadır.

Sosyal medya reklamları size markanızı özgür bir şekilde potansiyel müşterilerinize yansıtma fırsatı sunmaktadır. İstediğiniz içerikleri istediğiniz zaman paylaşabilirsiniz. Bununla birlikte esas hedef sosyal medya hesaplarındaki asıl amaç hedef kitle ile etkileşimi arttırmak olduğundan her türlü paylaşımda sadeliğe, şıklığa, harekete geçirmeye ve yönlendirmeye özen gösterilir. Hedef kitlenizin memnun kalacağı, paylaşımlarda bulunabileceği içeriklerin hesaplarda yer almasına önem verilir.

Size Yardımcı Olmak İçin Hazırız

Şimdi markanızı dijitalde nasıl
büyütebileceğimizi konuşalım