Web Tasarım

Tarafından gönderildi: Turan Arslanbaş Kategori: Web Tasarım Etiketler: , , Yorumlar: 0

Web Tasarım Nedir:

Web tasarım, firmaların ya da şirketlerin ürün ya da hizmetlerini tanıtmak amacıyla yapılan, en etkili reklam şeklidir. 

Web tasarım sayesinde tüm dünyadaki hedef kitlelenize,24 saat ulaşabilirsiniz

. Web tasarımların yapılabilmesi için belirli programların bilinmesi gerekir. İnternet teknolojisinin sürekli olarak geliştiği çağdayız, firmaların kendilerini tanıtan ve yansıtan bir web sitesinin olması, çok önemlidir. Bu web sitesini yaparken belirli programlar kullanarak,profesyonel bir şekilde hazırlanmasına ise “web tasarım” adı verilmektedir.

Web Tasarımı Yaptırmanın Artıları ve Önemi Nedir?

Sanal dünyada bulunmayanların bu sektörün gerisinde kaldığı bariz bir şekilde ortada bu yüzden dünya üzerinde web sitelerinin önemi git gide artıyor ama bir web sitesinin başarıya ulaşması için tasarımının içeriğine ve sektöre uygun olması gerekir.

Coğrafi olarak uzak olmak artık bir sorun olarak kalmayacak ayrı ülkelerde olan müşterileriniz ile size yakın olan müşterileriniz aynı ve eşit seviyeye gelecektir

Yeniliklerinizi ve gelişmeleri kolay bir şekilde ve aynı anda bir çok kişiye bildirip kampanyalarınızı başlatabileceksiniz

Firmanızın tanıtımı için yaptığınız işe yaramaz ve fazla harcamalarınızdan kurtularak reklam masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.

7/24 aktif olduğu için e- ticaret çözümlemesi olan ve satış yapılan siteler  sabah akşam farketmeksizin size para kazandırmaya devam edecektir

E-ticaret satışlarınızı Yükseltir

Pazarlama ve Satış ile alakalı olan gelirler arttırır

Web tasarımınız gerek görünüşü gerek kolaylığı ve ziyaretçilere vereceği güven sayesinde profesyonellik göstergesi olarak algılanmaktadır.

Hedeflerinize ulaşma konusunda bir numaralı yöntemdir.

Web Tasarımda Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk önce web sitesinin amacına uygun bir şekilde tasarlanmış olması gerekiyor müşteriyi siteye en doğru,en düzgün ve en hızlı şekilde yönlendirmesi ve arama motorlarına uygun kodlanmış olması gerekiyor.

Sitenin web tasarımının  fazla ziyaretçi çekeceği ve sitede uzun süre zaman geçirebileceği şekilde ilgi çekici bir tasarımla yapılması gerekiyor sitenin ziyaretçinin ihtiyaçlarını karşılayabilen yönetilebilir,işlevsel seo’ya uygun kodlanmış kurumsal kimliği doğru yansıtan ve ziyaretçilere güven verecek şekilde tasarlanmış olması gerekiyor. Uluslararası düzeyde ürün veya hizmet tanıtımının önemli şekilde yapılıp potansiyel müşteriye kolay ulaşmasını sağlamak gerekir.

Web Tasarım Yapım Aşamaları.

Projelendirme (Rakip analizi,Kullanıcı Deneyimi Tasarımı,Mimari Tasarım)

Grafik Tasarım

HTML/CSS Kodlama

CMS Entegrasyonu/Yazılım İşleri

Test

Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web tasarım işi çok kısa sürede ve uygun maliyetlerde yapılabildiği gibi,  uzun bir zaman ve yüksek maliyetlere de yapılabilir. Bu tamamen işletmenin işe verdiği değerle alakalıdır Mesela Hazır temalar üzerinden bir web sitesi yapmak istiyorsanız çok düşük bir tema ücreti ve bu temanın uygulanması ile sınırlı çok küçük bir bütçe ile bir web sitesi yapabilirsiniz. Ancak bu işi güzel bir tasarım ve kaliteli kod yapısı ile oluşturmak istiyorsanız  uzun bir süreç ve maliyete katlanmanız gerekiyor.

Size Yardımcı Olmak İçin Hazırız

Şimdi markanızı dijitalde nasıl
büyütebileceğimizi konuşalım